Jak uczymy

Jak uczymy

Image_53

Czy nauka języka obcego jest łatwa? Jest to najmniej wygodne pytanie dla osoby, która chce prowadzić szkołę językową uczciwie. No bo nie oszukujmy się, uczenie się czegokolwiek od podstaw łatwe nie jest. Na szczęście możemy spotkać osoby, które proces nauki nam ułatwią. Dobry lektor nie tylko świetnie zna język i prowadzi ciekawe zajęcia, ale i wesprze w walce z naszymi oporami, granicami, nierzadko i kompleksami, zmotywuje do pracy, pochwali, czasem postawi do pionu. We Francofolie będziecie się uczyć u naprawdę dobrych lektorów, jednak nasza praca to jedynie część Waszego sukcesu – potrzeba Wam jeszcze samodyscypliny, regularności (propagowane przez nas 20 minut dziennie codziennie) i wytrwałości w mierzeniu się z trudnościami. Ponieważ uczę już długo, wiem z jakimi trudnościami spotykacie się w trakcie nauki (zapewniam, im dalej w las tym ciekawiej 😉 ). W oparciu o doświadczenia moje i moich kolegów opracowałam podejście do nauczania, które minimalizuje dyskomfort związany z mówieniem w obcym języku. Ten styl pracy pozwala nabrać pewności siebie i pozbyć się lęku przed popełnieniem błędu, który blokuje komunikację. Dzięki temu możecie szybko skorzystać z wiedzy, którą zdobywacie na kursie.

Lena, założycielka Francofolie

Język jest złożonym organizmem, na który składają się cztery, ściśle ze sobą powiązane kompetencje: mówienie, pisanie, czytanie, słuchanie.  Wydaje się to oczywiste, ale ucząc się języka obcego często zapominamy, że jedna kompetencja pomaga nabyć inną, jednak trening tylko jednej nie sprawi, że automatycznie zaczniemy używać pozostałych!

Jak to działa w dużym skrócie? Praca w grupie i przełamanie lęku przed mówieniem to jednocześnie praca nad słuchaniem ze zrozumieniem. Dzięki stosowanym przez nas metodom, intensywne wzajemne słuchanie i nauka głosek sprawiają, że uczniom jest dużo łatwiej czytać teksty po francusku. A od poprawnego czytania niedaleka droga do pisania. W naszej pracy nie oddzielamy tych umiejętności i nie pracujemy nad nimi osobno, dzięki czemu uczniowie nawet nie zauważają, że ćwicząc jedną umiejętność, udoskonalają inną!

We Francofolie wiemy też, że mózg bardzo szybko popada w nudę i pozbycie się tego problemu jest naszym podstawowym wyzwaniem. Dzięki licznym szkoleniom, rozmowom i wymianie doświadczeń, w których uczestniczymy oraz naszej kreatywności przygotowujemy dla Was zajęcia, na których nie tylko uczymy się języka francuskiego, ale dyskutujemy o sprawach bieżących, poznajemy Francję i jej kulturę.

Nasz sposób uczenia można zilustrować schematem

mówię

słucham

czytam

piszę