n

nasze
kursy

nos cours

ważne daty: kursy wakacyjne 2021 trwają od 28 czerwca do 27 sierpnia 2021
rozwiń opis zajęć, poczytaj,
co przygotowaliśmy i skontaktuj się z nami,
by dowiedzieć się jeszcze więcej o interesujących Cię zajęciach.
le français standard / kursy języka ogólnego

nauczysz się tutaj francuskiego w całym jego pięknie. zajęcia prowadzimy po francusku, więc od razu wykorzystujesz nowo poznane słownictwo i gramatykę. dużo słuchamy, cały czas mówimy, utrwalamy gramatykę na bieżąco i w praktyce, a proponowane przez nas ćwiczenia przygotowują Was „przy okazji" do egzaminów DELF i DALF.
dokładny opis europejskich poziomów kształcenia językowego znajdziecie tutaj.

dla kogo?
A1.1 :
czyli dla całkowicie początkujących, zdecydowanie najintensywniejszy tryb nauki, sposób na szybki postęp

A1.2:
dla faux débutants, czyli tych, którzy największe podstawy mają za sobą - przeszli przez pierwszy semestr lub wracają po dłuuuuuuuuugiej przerwie

A2:
to dalej poziom podstawowy, ale rozwijający umiejętności językowe na tyle, by poradzić sobie we francuskiej codzienności

B1:
poziom średniozaawansowany, który (w naszym odczuciu) daje najwięcej satysfakcji z postępów, bo wreszcie zaczynamy swobodnie używać języka we wszystkich wymiarach 🙂

B2 :
poznajemy złożone konstrukcje, uczymy się przekazywać maksimum treści dobierając precyzyjniejsze słownictwo, zaczynamy bawić się rejestrami języka - czysta przyjemność!

C1 :
to poziom, na którym zagłębiamy się w niuanse i językowe smaczki. gramatykę analizujemy sięgając do historii i łaciny, poznajemy słownictwo historyczne. ten poziom to raj dla frankofila 🙂

kiedy?

codziennie, w tygodniu najczęściej między 16:15 a 21:15, w soboty o poranku 

dokładna rozpiska dla poszczególnych grup w zakładce grafik

cours de conversation et culture française / konwersacje: kultura cywilizacja współczesnej Francji

co to za kurs?

Na tych zajęciach będziemy rozwijać płynność komunikacji, umiejętność budowania wypowiedzi à la française, a przede wszystkim będziemy na bieżąco z tematami, którymi żyje dzisiejsza Francja: porozmawiamy o muzyce, współczesnej literaturze i sztuce, gospodarce, społeczeństwie, trochę o polityce (na to ostatnie często kręcicie nosami, ale nasza zasada jest prosta: jeśli na jakiś temat nie będziecie rozmawiać z Francuzami, to dlatego, że nie chcecie, a nie dlatego, że nie umiecie). 

dla kogo?
B1+/B2/C1

jak?
zajęcia grupowe
online

kiedy?
środy 16:15-17:45

 

petit déjeuner et déjeuner avec Lena / śniadania i lunche z Leną dla zagonionych

co to za kurs?

chcesz mieć kontakt z francuskim, ale ciągle nie masz czasu, spieszysz się, nie bardzo chcesz się zobowiązywać do półrocznych zajęć, masz trudności z odrabianiem prac domowych... słowem - życie. trzy razy w tygodniu podłącz się na zajęcia i posłuchaj krótkiej lekcji gramatycznej, odrobiny słownictwa czy komentarza do aktualności. chcesz się udzielać? świetnie! masz gorszy dzień lub po prostu nie chcesz by ktoś Cię słyszał? to też w porządku. nie możesz się podłączyć do zajęć danego dnia? zostawię Ci dostęp do nagrania i możesz ich odsłuchać kiedy indziej. to nasze jedyne zajęcia z dostępem dla dużej grupy słuchaczy (podłączyć się może maksymalnie 9 osób), chęć udziału deklarujesz na miesiąc. dobra opcja z rana lub w południe, n'est-ce pas?

dla kogo?

A2/B1, B1+ i  B2/C1

jak?

zajęcia grupowe zajęcia online

kiedy?

trzy razy w tygodniu:  wtorki, czwartki, piątki

petit déjeuner

B2/C1: 8:00 - 8:30, 

A2/B1: 8:31 - 9:01, 

déjeuner

B1+: 12:30 - 13:00

cours particulier / 55 minut francuskiego 
co to za kurs?
zajęcia tête-à-tête są planowane razem z uczącym się i dostosowane są do jego rytmu pracy.

dla kogo?
szczególnie polecamy osobom na poziomie zaawansowanym lub pracującym nieregularnie

jak?
zajęcia indywidualne
zajęcia u nas lub online
rien que la grammaire / sama gramatyka

co to za kurs?
ten kurs powstał z myślą o osobach mających już pewne doświadczenie, które chciałyby zobaczyć gramatykę jako system, poszerzyć jej znajomość, powtórzyć dosłownie wszystko, rozwiać wątpliwości czy wreszcie odgonić demony subjonctif (czy innych zmór). do tematu podchodzimy przekrojowo, od wyjaśniania niuansów użycia rodzajnika, przez czasy, tryby, po manewry z szykiem zdania. jest intensywnie, szalenie ciekawie, bardzo owocnie. 

dla kogo?

B1 + i B2/C1


jak?

zajęcia grupowe
online

kiedy?
B1+

środy 17:00 - 18:30

B2/C1

środy 19:45-21:15

 

français en entreprise / francuski w przedsiębiorstwie

co to za kurs?
To zajęcia dla wszystkich,  którzy chcą pracować lub już pracują po francusku - chcemy pomóc Wam czuć się swobodnie w biurze! Prowadząca ten kurs Ilona (absolwentka filologii romańskiej UJ) od wielu lat pracuje przy francuskich projektach, nikt lepiej nie przeprowadzi Was przez słownictwo, komunikację i savoir-vivre en entreprise.

dla kogo?
B1+/B2/C1

jak?
zajęcia grupowe
kurs online

kiedy?
wtorki 17:15-18:45

cours particulier intense / intensywne trzydziestominutówki
co to za kurs?
i​dealne do zrealizowania w biurze lub między innymi zajęciami,  trzydziestominutowe lekcje indywidualne to intensywne spotkanie - raz ciach  rozmawiamy, ćwiczymy zagadnienia językowe i lecisz dalej do własnych spraw.  niezwykle efektywne, bardzo dynamiczne, podnoszące energię na cały dzień.

dla kogo?
dla wszystkich

jak?
zajęcia indywidualne
zajęcia online

kiedy?
od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 15:00

wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 // francofolie.pl