n

nasze
kursy

nos cours

ważne daty:
semestr wiosenny 2021 trwa od 1 marca do 21 czerwca 2021

rozwiń opis zajęć, poczytaj,
co przygotowaliśmy i skontaktuj się z nami,
by dowiedzieć się jeszcze więcej o interesujących Cię zajęciach.
le français standard / kursy języka ogólnego

co to za kurs?
nauczysz się tutaj francuskiego w całym jego pięknie. zajęcia prowadzimy po francusku, więc od razu wykorzystujesz nowo poznane słownictwo i gramatykę. dużo słuchamy, cały czas mówimy, utrwalamy gramatykę na bieżąco i w praktyce, a proponowane przez nas ćwiczenia przygotowują Was „przy okazji" do egzaminów DELF i DALF.
dokładny opis europejskich poziomów kształcenia językowego znajdziecie tutaj.

dla kogo?
A1.1​:
czyli dla całkowicie początkujących lub wracających po dłuuuuuuuuugiej przerwie, zdecydowanie najintensywniejszy tryb nauki, sposób na szybki postęp

A1.2:
​dla faux débutants, czyli tych, którzy największe podstawy mają za sobą

A2.1:​
to dalej poziom podstawowy, ale rozwijający umiejętności językowe na tyle, by poradzić sobie we francuskiej codzienności

B1.1:

poziom średniozaawansowany, który (w naszym odczuciu) daje najwięcej satysfakcji z postępów, bo wreszcie zaczynamy swobodnie używać języka we wszystkich wymiarach 🙂

B2​:
poznajemy złożone konstrukcje, uczymy się przekazywać maksimum treści dobierając precyzyjniejsze słownictwo, zaczynamy bawić się rejestrami języka - czysta przyjemność!

C1​:
to poziom, na którym zagłębiamy się w niuanse i językowe smaczki. gramatykę analizujemy sięgając do historii i łaciny, poznajemy słownictwo historyczne. ten poziom to raj dla frankofila 🙂

kiedy?

od poniedziałku do czwartku

między 16:20 a 21:15

dokładna rozpiska dla poszczególnych grup w zakładce grafik

 

cours de conversation / konwersacje ogólne 

co to za kurs?
zajęcia skupiające się na rozwinięciu płynności mówienia, a przedmiotem rozmów będą tematy bieżące - chcemy zmobilizować słownictwo codzienne, praktyczne, potoczne. najlepszy sposób na rozgadanie dla tych, którzy chcą trochę odpocząć od pisania i zadań domowych.

dla kogo?
B1/B2

jak?
zajęcia grupowe
online

petit déjeuner avec Lena / śniadania z Leną dla zagonionych
co to za kurs?
chcesz mieć kontakt z francuskim, ale ciągle nie masz czasu, spieszysz się, nie bardzo chcesz się zobowiązywać do półrocznych zajęć, masz trudności z odrabianiem prac domowych... słowem - życie.
trzy razy w tygodniu podłącz się na zajęcia i posłuchaj krótkiej lekcji gramatycznej, odrobiny słownictwa czy komentarza do aktualności. chcesz się udzielać? świetnie! masz gorszy dzień lub po prostu nie chcesz by ktoś Cię słyszał? to też w porządku. nie możesz się podłączyć do zajęć danego dnia? zostawię Ci dostęp do nagrania i możesz ich odsłuchać kiedy indziej.
to nasze jedyne zajęcia z dostępem dla dużej grupy słuchaczy (podłączyć się może maksymalnie 12 osób), chęć udziału deklarujesz na miesiąc.
dobra opcja z rana, n'est-ce pas?

dla kogo?
B1/B2/C1

jak?
zajęcia grupowe
zajęcia online

kiedy?
trzy razy w tygodniu
wtorki, czwartki, piątki
8:00 - 8:30
cours particulier / 55 minut francuskiego 
co to za kurs?
zajęcia tête-à-tête są planowane razem z uczącym się i dostosowane są do jego rytmu pracy.

dla kogo?
szczególnie polecamy osobom na poziomie zaawansowanym lub pracującym nieregularnie

jak?
zajęcia indywidualne
zajęcia u nas lub online
rien que la grammaire / sama gramatyka

co to za kurs?
ten kurs powstał z myślą o osobach mówiących płynnie, które chciałyby zobaczyć gramatykę jako system, poszerzyć jej znajomość, rozjaśnić wątpliwości. do tematu podchodzimy przekrojowo, od wyjaśniania niuansów użycia rodzajnika, przez czasy, tryby, po manewry z szykiem zdania. jest intensywnie, ciekawie, bardzo owocnie.


dla kogo?

B2/C1


jak?

zajęcia grupowe
online

kiedy?
w lipcu 2021

cours de conversation et culture française / konwersacje: kultura Francji
co to za kurs?
debiutujące w tym roku zajęcia dla zaawansowanych, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć historię, literaturę i sztukę Francji. będziemy rozwijać płynność komunikacji, umiejętność budowania wypowiedzi à la française i poznamy lepiej zjawiska, którymi Francja zachwycała i zachwyca.

dla kogo?
B2/C1

jak?
zajęcia grupowe
kurs semestralny online

kiedy?
raz w tygodniu
środa
16:20 - 17:50
cours particulier intense / intensywne trzydziestominutówki
co to za kurs?
i​dealne do zrealizowania w biurze lub między innymi zajęciami,  trzydziestominutowe lekcje indywidualne to intensywne spotkanie - raz ciach  rozmawiamy, ćwiczymy zagadnienia językowe i lecisz dalej do własnych spraw.  niezwykle efektywne, bardzo dynamiczne, podnoszące energię na cały dzień.

dla kogo?
dla wszystkich

jak?
zajęcia indywidualne
zajęcia online

kiedy?
od poniedziałku do piątku
od 8:00 do 15:00

wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 // francofolie.pl